Pazartesi - Cumartesi 08:00 - 19:00

Kayseri psikolog uzmanı, ruhsal sorunlarla başa çıkmak için ve bununla beraber çok yoğun yaşanmayan ancak ruh sağlığı için tehlike arz eden mutsuz ve rahatsız edici durumların etkilerini yok etmek için oldukça önemli bir yere sahiptir. Psikolojik destek, farkında olmasa bile birçok insanın ihtiyaç duyduğu bir durum olarak karşınıza çıkar.

kayseri-pisikolog.jpg

Psikolojik danışmanlar sayesinde, insanların günlük yaşamına devam etmesi ve potansiyelini keşfetmesi mümkün hale gelir. Terapi hizmetinin bu anlamda sunduğu birçok avantaj söz konusudur. Klinik psikolog hizmet vereni, hastanın ihtiyacına yönelik bir yaklaşım geliştirerek seansları yürütür. Bu anlamda Kayseri psikolog; her zaman içten, dürüst, şefkat dolu ve danışanını anlamaya odaklı bir şekilde ilerler. Düzenli olarak yapılan seanslar sayesinde, kişinin çevresindeki kişilere ve yaşadığı olaylara karşı daha farklı bir pencereden bakması kolaylaşır. Bilişsel davranışçı terapi ile kişi yaşadığı olaylara bambaşka bir açıdan ele almayı alışkanlık haline getirerek daha mutlu bir kişi olabilir. Örnek vermek gerekirse; kendisini sürekli olarak suçlayan ve mahcup hisseden biri, aslında suçlu hissetmesini gerektiren bir durumun içerisinde olmadığını ve bu durumu çözmeyi psikolojik danışmanlık hizmeti sayesinde keşfedebilir.

Okb (obsesif kompülsif bozukluk) panik atak, yaygın kaygı durumu (anksiyete) depresyon, karşı cinsle ilişki kurma, aile hayatındaki sorunlar, iş yaşamındaki sorunlar, bilişsel davranışçı yöntemle ile üstesinden gelinebilir bir konumda yer edinebilir. Aslında bir psikolojik destek almak için illa çok önemli ve büyük ruh sağlığı problemleri ile karşı karşıya kalmaya gerek yoktur. Yaşanılan ve sadece rahatsızlık hissettiren konular için de Kayseri Psikolog uzmanlarının tecrübelerinden faydalanabilir ve bu durumun hissettirdiği basit hisleri bile yok edebilirsiniz. Bu sayede daha huzurlu, keyif dolu ve mutlu bir yaşam sürmenin tadına varabilirsiniz.

Kayseri Psikolog Uzmanının Sunduğu Avantajlar

Hayatın içerisinde karşınıza hangi sorun çıkarsa çıksın, bu sorunun yarattığı tahribatı psikolojik destek alarak çözmek çok kolaydır. Çoğu zaman kişilerin aklına bu konu ile takılan bazı detaylar olduğu doğrudur. Psikoloğun yardım edemeyeceğini ve sorunun kendisinden değil çevresinde yer alan insanlardan kaynaklandığını düşünmek olağandır. O halde psikoloğa gitmek anlamsız gelecek ve kişi sorununu kendi içerisinde çözmeye çalışırken bir girdabın içerisinde debelenip duracaktır. Bu tür düşüncelerden kaynaklı olarak birçok insan psikoloğa gitmeyi tercih etmediğinden, hayatını değiştirme fırsatını elinden kaçırmaya devam eder.

Genel psikolojik destek almak, ruh sağlığını iyileştirme ve geliştirme konusunda çok önemli bir yardımcı olarak, insanların tatmin edici ve daha keyifli bir hayat sürmesine fırsat tanır. Buna bağlı olarak dikkat çeken bazı ekoller söz konusudur. Bilişsel davranışçı terapi ve şema yönetimi ise bu ekollerden ikisi olarak karşınıza çıkar.

Yapılan psikolojik seansların sunduğu faydalar ile hem psikolojik sorunlar yaşayan kişiler, hem de bu sorunu yaşamayan kişiler çevresinde bulunan insanlarla daha keyifli, mutlu ve huzurlu bir iletişim oluşturabilir. Ayrıca sosyal ve aile ilişkileri de buna bağlı olarak gelişim gösterdiğinden, çalışma becerilerini, yeteneklerini geliştirmek bu kişiler için daha kolay bir konuma taşınır. Bu durumda Kayseri Psikolog uzmanı olarak sunduğumuz avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

Duyguları yönetme konusunda yardımcıdır: Psikolog seansları sayesinde, duyguları etkili ve daha tatmin edici bir şekilde yönetmek mümkün olabilir. Aynı zamanda kişinin günlük hayatta stres yaşamasına neden olan zorluklarla ya da bir takım sorunlarla yüzleşmek için neler yapılabileceği yalnızca psikolog ile yapılan görüşme sayesinde öğrenilebilir. Psikolog seanslarında kişi; kaygı ya da günlük hayal kırıklıkları ve endişelerin üstesinden gelmeyi öğrenirken aynı zamanda problem çözme teknikleri hakkında bilgi sahibi olur. Uygulanan bu terapi hizmeti sayesinde yaşadığı sorunlar karşısında ne gibi bir duruş sergilemesi gerektiğini keşfedebileceği bir konfor alanına sahip olur. Yani psikoterapiden faydalanmak için illa çok büyük sorunlar ve olaylar yaşamanıza ve travmalarının olmasına gerek yoktur. Bir profesyonelle kendiniz ve ruh sağlığınız hakkında konuşmak, onun tarafından duygularınıza dair bir geri dönüş almak ve bunların hayatınızı ne derece etkilediğini bilmek konusunda yardımcı olur.

Sorunlarınızı analiz ederek kendinize uygun çözümler bulabilirsiniz: Psikolojik destek almak, seanslar sırasında karşılaşma ihtimaliniz olan günlük zorlukları yönetmek için etkili stratejiler geliştirmenizi sağlar. Genel olarak danışanlar olarak endişeleri, sorunları ya da zorlukları tanımlayabilmek, analiz etmek ve bir eylem planı oluşturarak sorunun üzerine gitmek psikologla birlikte yapılan bir çalışmadır. Yaşanılan zorluğu seans sırasında canlandırarak nasıl farklı bir davranış sergileyebileceğinizi ve sorunları nasıl çözüme ulaştırabileceğinizi Kayseri Psikolog uzmanı sayesinde öğrenebilirsiniz.

Hedeflere ulaşmak için motivasyon kaynağı yapabilirsiniz: Hayatın içerisinde birçok hedef belirlerken, bu hedeflere ulaşmak konusunda yeterli gücü kendinde bulabilmek bazen zorlayıcı olabilir. Kendini engellemek, sabote etmek ya da korkutmak kişinin istemeden ve farkında olmadan geliştirdiği davranışlar olabilir. Bu konuda bir psikolog uzmanın yardımı sayesinde, bir zorlukla karşılaşıldığında sık bir şekilde ortaya çıkan bu tıkanıklıkların üstesinden gelmeyi öğrenebilir ve hedeflere ulaşmak konusunda kendinizi ne şekilde motive edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Motive olma tarzı, her kişide birbirinden farklı seyrederken, seans sırasında kişinin ne şekilde motive olduğu psikolog tarafından keşfedilir. Bu sayede daha verimli bir şekilde çalışabilir hale gelebilirsiniz. Bu durum doğal olarak başarı oranını artıracak ve tatmin edici başarılara imza atabilmenizi sağlayacaktır.

Yapılan işin anlamını keşfedebilirsiniz: Bu nokta, bir önceki madde ile alakalı olarak gelişir. Psikolog İle konuştuğunuzda, ne için çabaladığını vurgulayabilir ve hayatın anlamını daha güzel kavrayabilirsiniz.

Kendinizi keşfedebilirsiniz: Yaşamın ritminin çok hızlı olması, nasıl hissettiğimizi ve bizim etrafımızı saran birçok konu hakkında ne derece mutlu hissettiğimizi fark etmemizin önüne geçer. Yani bundan kaynaklı birçok insan kendi duygularını fark etmeden, çoğu zaman yüzeysel bir şekilde yaşamaya devam eder. Belli bir zaman sonrasında bu durum psikolojik bir tükenmeyi beraberinde getirir. Psikolog ile inanç ve düşünceler hakkında konuşabilir, deneyimleri inceleyebilir, duyguları belirledikten sonra buna bağlı olarak kendinizi çok daha iyi tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu durum aslında geri kalan yaşamınızı istediğiniz yönde değiştirme konusunda bir rehber olarak görev alabilir.

Empati yeteneğini geliştirebilirsiniz: Kendinizi çok daha iyi bir şekilde tanımak ve kişisel durumları anlamlandırmak, çevrede bulunan insanlara daha empati bir tutum geliştirmeyi sağlar. Psikolojik seanslar sayesinde birine neden öfke duyduğunuzu, başka insanların nasıl hissettiğini ve kendinizi karşınızdaki insanın yerine nasıl koyabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu durum geniş bir empati olarak bilinir ve insan hayatına büyük katkılar sağlar.

Dinlemeyi öğrenebilirsiniz: Bir kişi, aktif bir şekilde onu dinleyebilen biriyle çok daha verimli bir zaman geçirdiğinde, aynı kişi genel olarak dinleme yeteneğini geliştirmeyi öğrenir. Yani psikolog tarafından dinlenilmek, seanslar sırasında aslında rol model olarak almaya ve bu sayede dinleme becerisini geliştirmeye başlamış olursunuz. Psikolojik destek alan her insan, biri tarafından gerçekten dinlenilen olmayı ve duyulmanın ne kadar mutluluk verici bir kavram olduğunu fark eder. Buna bağlı olarak bazı seanslardan sonra modelleme yapılarak, aktif dinlemeyi öğrenmiş olabilir ve bu aktif dinleme sayesinde başkalarıyla iletişim kurarken etkili dinleme becerinizi ortaya koyabilirsiniz.

Diğer insanlarla iletişiminiz güçlenir: Düzenli olarak gidilen seanslar kişinin sosyal becerilerinin gelişmesine ve aktif dinlemeyi öğrenmesine, dolayısıyla iyi hissetmesine katkı sağlar. arkadaşlık kurabilme, bir iletişim başlatabilme, sohbet edebilme, duygu ve düşünceleri açık bir şekilde söyleyebilme becerileri ve eğer varsa yaşadığınız psikolojik şiddet durumunda bu durumda ne şekilde başa çıkmanız gerektiğine dair becerileri bu psikolojik terapi hizmeti sayesinde geliştirebilirsiniz. Sonuçta bu seanslar ile başka insanlarla olan ilişki düzenlenirken, varsa kendinizi korumanız gereken durumlara karşı nasıl bir tutum sergilemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Psikolog seansları sayesinde arkadaş, aile ve diğer ilişkileri güçlendirirken diğer yandan sosyal hayatı iyileştirmek çok daha kolaydır. Her insanın az ya da çok çevresinde bulunan insanlarla olumlu ilişkiler kurmaya ve etkileşimi sürdürmeye ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı sorunsuz bir şekilde karşılamayı sağlayacak sağlam bir psikoloji ise psikoloji danışma alanında uzman olan Kayseri Psikolog uzmanları bu konuda her zaman nitelikli bir şekilde hizmet vermektedir.

Çevrenizdeki insanlara örnek olabilirsiniz: Psikolojik destek almaya başladıktan sonra, kişinin hayatından çok önemli pozitif gelişmeler yaşanır. Bu olumlu değişimleri gören herkes psikolojik destek almak isteyecektir. Bu durumda örnek kişi olarak bir takım ruhsal sağlık sorunları yaşayan insanlara rol model olabilirsiniz. İnsanlar, başka insanlarda gördükleri sonuçları ve iyi gelişmeleri kendileri de hemen deneyimlemek ister. Psikolog seansları sonrasında, kendi hayatınızda karşınıza çıkan tüm olumlu gelişmeleri öne çıkararak yakın çevrenizde yer alan insanların da destek alabilmesi için onlara ön ayak olmuş olursunuz. Örnek vermek gerekirse; bir çift aile terapisine önce kadın gelebilir ve bu kadın danışan da olumlu gelişmeler gözlemleyen partnerinde seanslara katılmaya sıcak bakmaya başlayabilir.

Hayat kalitesi artabilir: Sonuç olarak bu söz konusu olan tüm durumları deneyimleyerek, hayat kalitesinde bir iyileşme ve memnuniyette bir artış elde edebilirsiniz. Bu tam psikolojik destek fırsatını sunan Kayseri Psikolog uzmanları ile ruh sağlığına kavuşabilir ve yaşamınıza daha mutlu ve huzurlu bir şekilde devam edebilmek için gereken adımı atabilirsiniz.

Kayseri Uzman Psikolog Hizmeti Teta Clinic’de

Teta Clinic, ruh sağlığı söz konusu olduğunda bu eğitim alanında farkını ortaya koymuş olan klinik psikologların, çocuk ve ergen terapistlerinin ve psikoloji bölümünden mezun olan nitelikli terapistlerin hizmet verdiği çok önemli bir klinik olarak karşınıza çıkar. Uzun yıllara dayanan bu çalışma tecrübesini deneyimleyerek kendiniz için bir iyilik yaparak, ruh sağlığınıza iyi bir yatırım yapmak istediğinizde Teta Clinic kalitesi her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. Sizde sevdikleriniz için ve kendiniz için, hayatın zorluklarıyla karşın karşıya kaldığınızda nasıl mücadele edebileceğinizi bilmediğinizde alanında uzman olarak beklentileri karşılayan bir şekilde hizmet veren Teta Clinic Kayseri psikologların deneyimli yönünü keşfetmek için, web sitemizde yer alan iletişim numaralarını kullanarak hemen bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Hizmetlerimizle ilgili Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin...
Teta Klinik