Pazartesi - Cumartesi 08:00 - 19:00

Moxo çocuk testi olarak hem de yetişkinlerin ihtiyaç duydukları test olarak uygulanmaktadır. Uğraşı terapisi olarak da bilinen Ergoterapi yöntemleri arasında Moxo testinin yeri büyüktür. Çocuk ve gençlerin günlük yaşamlarında Moxo testi büyük gelişim sağlayacaktır.

Sınav dönemlerinde başarılarını arttırarak, özel hayat ve sosyal yaşam kalitesini yükseltmektedir. Moxo test sonucuna göre kişinin günlük yaşam aktiviteleri yapılan telkin ve yönlendirmelerle desteklenmektedir.

Moxo Testi Nedir?

Moxo testi; dikkat testi olarak tanımlanmaktadır. Çocuklar için Moxo testi 6 ile 12 yaş arasında bulunanlar için tasarlanmıştır. İlk kullanım tarihi 2012 yılı olan Moxo testi, Türkiye’ de ilk olarak Teta Clinic uzmanları tarafından uygulanmaya başlamıştır. Dikkat performans değerlendirme testi olarak ifade edilen sistemin en önemli özelliği Online olarak yapılabilmesidir.

Moxo testi, bilgisayar destekli olarak zihinsel fiziksel uygulama tekniği olarak yapılmaktadır. Çocukta güvenilirlik, hiperaktivite, dürüstsellik, zamanlama, görsel ve işitsel uyaranlara karşı yapılan bir uygulamadır. Yeni nesil tanı yöntemleri arasında bulunan Moxo testi Nörokognitif tanı testi olarak tanımlanmaktadır.

Moxo testi mutlaka Klinik merkezinde Psikolog, Uzman Hekim ya da PDR uzmanı tarafından yapılmalıdır. Değerlendirme sonucundan beklenen verimi alabilmek için uzman uygulaması çok önemlidir. Bu konuda güvenilir ve doğru destek adresi Teta Clinic bilgi kaynağı olarak 7/24 açık bulunmaktadır.

Neden Moxo Testi?

Gündelik yaşamda olumsuz uyaranların hızla arttığı bir dönem yaşanmaktadır. Hem çocuklar hem de yetişkin ve gençler durumun tam içinde olarak etkilenmektedir. Moxo testi, çevresel uyaranlar, dikkat dağıtıcı unsurlar ve zihinsel faaliyetlere objektif olarak bakabilmektedir. Bu testi yapabilmek için kullanılan tez ve araştırmalar aralıksız devam etmektedir.

Teta Clinic uzmanları da tüm dünyada geliştirilen bilimsel gelişimleri güncel olarak takip etmektedir. Teta Clinicte çalışan Ergoterapistler kişinin yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Sosyal ilişkileri düzensiz kişiler iş yaşamında ve sosyal yaşamda mutsuz olmaktadır. Bu nedenle ruhsal sağlığın ve refahın artmasına destek olabilecek Moxo testi uygulamasından yararlanmak gerekmektedir.

Teta Clinic farkıyla alacağınız profesyonel hizmetle tanı ve teşhisle tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Moxo çocuk testinin amacı, objektif olarak klinik tanı ve bilişsel fonksiyonlarına destek olmaktadır. Moxo testi yaşam kalitesini yükseltmek isteyen kişilere uygulanmaktadır.

Moxo Testi Avantajları

Moxo testi olarak ifade edilen bilimsel çalışma, dünyanın pek çok ülkesinde uygulanmaktadır. Türkiye’ de ilk olarak 2014 yılında Teta Clinicte uygulanmış bulunmaktadır. Teta Clinic uygulama sayısını hızla arttırırken aynı zamanda eğitimler, seminerler ve sertifika programları uygulamaktadır. Moxo testi avantajları;

  • Patentli Algoritma desteği ve %90 doğruluk oranıyla çocuğun dikkat ve Hiperaktivite değerlendirmesini öğrenmek,
  • Sınav- testlerde başarı oranını artırmak,
  • Görüş ve duygu içermediğinden daha rahat uygulanmaktadır.
  • Online eğitim desteğiyle Moxo Dikkat Testi Sertifikasyon eğitimi alarak uygulayıcı olabilmek,
  • 6 ve 12 yaş çocuklar ve 13-65 arası yetişkinler için özel tasarım Moxo testiyle gerçek hayatı simule etmek,

Yetişkinlerde konsantrasyon ve dikkat eksikliği sorunlarını değerlendirerek erken tanı ve tedavi olanağı vermek gibi pek çok faydası bulunmaktadır.

Bulunduğunuz yerin konforundan ayrılmadan Online olarak moxo testi yapabilme olanağı vermektedir.

Moxo testi uygulama merkezi olarak ilk tercih adresi Teta Clinic olarak çalışmaktadır. Zaman sınırsız olarak erişim sağlayabilir. Çocuklarınız, kendiniz ve sevdikleriniz için Moxo dikkat değerlendirme testi yaptırabilirsiniz. Her şeyde olduğu gibi ruhsal sorunlarda da erken tanı çok önemlidir.

Moxo Testi Nasıl Uygulanır?

Moxo testi, çocuklar, gençler ve yetişkinler için özel tasarım ve bilimsel teknikleri bulunan bir değerlendirme testidir. Uğraş ve iş terapisi olarak bilinen Ergoterapi yöntemleri arasında Moxo testi büyük önem taşımaktadır. Sağlık hizmetine ulaşabilmenin en kolay yolu Online Moxo testidir. Amaç kişinin kimseye bağımlı olmadan hayatını kumanda edebilmesini sağlamaktır.

Teta Clinic uzmanlarından alınacak Online Moxo test uygulaması ve Online Sertifika eğitimleri alabilirsiniz. Eğitim programına bulunduğunuz yerden katılarak uygulayıcı olabilmek mümkündür. Dünyanın çoğu ülkesiyle Üniversitelerde ders olarak verilen eğitimler pek çok hastalığın tanı- tedavisine destek olmaktadır.

Moxo testi Online olarak uygulanmaktadır ve kısa süreli olarak alınabilecek tanı ve değerlendirme testidir. Ergoterapi olarak tanımlanan ruhsal rahatsızlıklarla ilgilenen bilim alanında Moxo testi ön tanı verebilmektedir. Kısa süreli ve Online yapılabilmesi katılımcı sayısını hızla artırmaktadır. Burada amaç çocukların sınavlara güvenle katılımını sağlamaktır.

Genç & Yetişkinlerde Moxo Testi

Moxo testi Ergoterapi alanında büyük gelişim sağlamış bulunmaktadır. İş – uğraş terapisi olarak tanımlanan Ergoterapinin amacı kişinin bağımsız, sosyal hayata bağlı yaşayabilmesidir. Toplumsal sağlığın gelişmesi ve ruhsal terapi yöntemlerinin artması bu konuda büyük gelişim kazanmış bulunmaktadır.

Bilim alanında aralıksız devam eden çalışmaların en büyük amacı sosyal ve toplumsal yaşamı iyileştirmektir. Bu noktada bireysel ruh sağlığı öne çıkmaktadır. Çünkü sağlıklı bireyler sağlıklı toplumu oluşturmaktadır. Genç ve yetişkinlere uygulanan Moxo Dikkat Performans testi, Nöroaktif bir tanı yöntemidir.

2014 yılında Teta Clinic uzmanları tarafından uygulanmış bulunmaktadır. Moxo testi, PDR Uzmanı, Psikolog ve Uzman hekimler tarafından kullanılmaktadır. Yaşam kalitesini etkileyen problem nedeniyle kişiler eğitim ve sosyal yaşamdan zevk alamamaktadır.

Gençlerin duygusal dönemlerinde gelişen sorunlar eğitim hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle hem genç hem de yetişkinlere de Moxo testi uygulanabilmektedir. Uygulama merkezi ve Uzmanı hakkında ön bilgi alarak beklenen sonuca ulaşılabilmektedir.

Uzmanlığı kanıtlanan Teta Clinic ekibinden alınacak profesyonel hizmet sayesinde çocuklar sınavlardan başarılı sonuç alabilecektir. Genç ve yetişkinler ise yaşam kalitesini yükselterek bağımsız yaşayabilmenin keyif ve konforuna kavuşacaktır.

İletişim Formu
Tüm Hizmetlerimizle ilgili Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin...
Teta Klinik